Cosmos İle Uzayın Kapılarını Aralayın
Gülden Büyükuçak,Elif Capci, Ayten Danisman,Berrin Zorlu,Begüm Şen

Cosmos İle Uzayın Kapılarını Aralayın! Sonbahar Kış sezonu iletişim kampanyası BEYMEN Cosmos ile uzayın kapılarını aralayan BEYMEN, yepyeni bir sergi ile sanatseverleri buluşturuyor. Çağdaş Sanat Platformu ile daha önce üç farklı sergiye ev sahipliği yapan Beymen Zorlu Center, 10 Ekim – 10 Aralık 2017 tarihleri arasında küratörlüğünü PG ART Gallery’nin sahibi Pırıl Güleşçi Arıkonmaz’ın yaptığı COSMOS isimli karma sergi ile sanatseverlerle buluşuyor.

Uzayın sonsuzluğundan yola çıkarak “Ötesi neresi?” sorusuna cevap arayan sergi, Ayla Turan, Ayşe Gül Süter, Bahadır Çolak, Candaş Şişman, Devran Mursaloğlu, Günnur Özsoy, Hasan Pehlevan, Kemal Tufan, Mehmet Sinan Kuran, Melis Buyruk ve Yonca Karakaş’ın aralarında bulunduğu 11 farklı sanatçının eserlerinden oluşuyor.

Cosmos İle Uzayın Kapılarını Aralayın! Boyner Grup Başkan Yardımcısı ve Beymen CEO’su Elif Çapçı’nın katılımı ile gerçekleştirilen açılışa aralarında Ümit Boyner, Aylin Tahincioglu, Begüm Şen, Bettina Machler, Ayşegül Toplusoy, Mine Kalpakçıoğlu, Bahar Şer, Begüm Gazioğlu, Berrin Zorlu, İlkem Öztürk, Buket Taşdelen, Beste Yurttaş, Nuray Fenercioğlu, Mina Başaran, Özlem Güsar, Yelda Tiftik’in de yer aldığı iş ve cemiyet hayatından pek çok ünlü isim katıldı. Küratör Pırıl Güleşçi Arıkonmaz, heykelden 3D animasyona, fotoğraftan yağlıboyaya farklı disiplinlerdeki çalışmaların yer aldığı sergi ile ilgili değerlendirmesinde şöyle diyor; “Cosmos, Yunan düşüncesinde sonsuzluğun ve ideal olanın diğer adı. Gökyüzüne baktığımızda bize ‘bakan’ büyük boşluk… İnsanoğlu yüzyıllardır bıkmadan ve sabırla ‘ötede ne var?’ sorusuna yanıt aradı. Cosmos, kargaşadan, belirsizlikten, saptanamayan ve ölçülemeyenden bir parça çıkarmak belki de…

Binlerce yıldır onu kaosun korkutucu karanlığından çekip çıkartmak istedik. Heykelle, mimariyle, boyayla ve sayıların mükemmel oranlarıyla… Cosmos sergisinde sanatçılar bu sezgiyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Üzerimize sökün eden dijital tül, akışkan madde, eriyen boya, yontulmaya direnen kütle, tekrara direnen “biricik”, uçuşan aura… Aslında hep aynı merak ve dert var gözlerimizde, dokunan avuçlarımızda, ağzımızdan çıkan çığlıkta ve kulağımız gelen titreşimde”.

Cosmos İle Uzayın Kapılarını Aralayın! Beymen Marka ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Elif Tellaloğlu sergi hakkında: “Beymen Zorlu Center Çağdaş Sanat Platformu’nda, bu sezon iletişim kampanyamız ile aynı paralelde olan Cosmos sergisi ile çok değerli Türk sanatçıların farklı içerikli eserleri ile uzay’ın derinliklerine ve Cosmos’a değiniyoruz. Cosmos sergimiz kapsamında zaman zaman sanatçıların katılımı ile interaktif uygulamalarımız ve keyifli sanat sohbetlerimiz de olacak. Cosmos sergisini keşfetmek üzere herkesi Beymen Zorlu Center’a bekliyoruz” dedi.

Ziyaretçi Yorumları