Dünyanın En Büyük Duty Free Kompleksi Hizmete Girdi!

Dünyanın En Büyük Duty Free Kompleksi Hizmete Girdi! Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı İstanbul Havalimanı’nda hizmet verecek ‘dünyanın en büyük duty free kompleksi’ olan gümrüksüz satış mağazaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan tarafından kesilen kurdeleyle açıldı.

İstanbul Havalimanı işletmesi İGA ile Türk Unifree ve Alman ortağı Heinemann arasında imzalanan anlaşma ile toplamda 25 yıllık iş birliği kapsamında hizmet verecek olan ve yaklaşık olarak 120 milyon Euro yatırım ile dünyanın en büyük duty free kompleksi unvanını alan gümrüksüz satış mağazaları işletmesi hizmete açıldı.

Açılış kurdelesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile birlikte, Unifree Dutyfree Yöneticileri Kerem Üstünkaya, Naci Sipahioğlu, Aslı Üstünkaya, Cem Bilginer ve Heineman Grup Başkanı Claus Heinemann kesti.

 

Dünyanın en büyükleri

Kurdelelerin kesilmesi ile birlikte İstanbul Yeni Havalimanı içinde 53 bin m²’lik alanda Türkiye’nin ve dünyanın en büyük havalimanı alışveriş deneyimi de hayata geçirilmiş oldu.

İstanbul Yeni Havalimanı’nda toplam 53 bin m²’lik alanda yer alan duty free alanı altı bölümden oluşuyor. 6.500 m² alanda lüks butik mağazalar yer alıyor, 3.000 m² alanda ise Türk ürünlerinin satılacağı pazar konseptinde mağazalar bulunuyor. Bu sayede, Türk ürünleri tüm dünyaya tanıtılacak. Bilgilendirme alanları 500 m²’ye, duty free mağazaları 15.000 m²’ye, etkinlik ve tadım standları 6.000 m²’ye, Geliş mağazaları 12.500 m²’ye yayılıyor.

Dünyanın En Büyük Duty Free Kompleksi Hizmete Girdi!

Son teknolojiler kullanıldı

Unifree DutyFree, seyahat perakendeciliği alanında dünyada ilk defa İstanbul Yeni Havalimanı mağazalarında en son teknolojileri kullandı. Şaşırtıcı ve etkileyici geleceğin teknolojisi, İstanbul Yeni Havalimanı duty free mağazalarının açılışında yolcularla buluşmuş oldu. 3-D Hologram sisteminden şarj edebilen akıllı alışveriş sepetine, mobil kasalardan elektronik müşteri profil tanıma ve analiz sistemine kadar birçok teknoloji mağazalarda yer alıyor. Örneğin ‘Sihirli Ayna’ uygulaması ile müşteriler saat, güneş gözlüğü, aksesuar, giyim, makyaj ürünlerini denemeden üzerlerinde görebilecek ve mağazalardaki elektronik müşteri profil tanıma ve analiz teknolojisiyle müşterilerin önceki harcamaları ve ihtiyaç trendleri analiz edilebilecek ve kendilerine doğrudan servis sağlanarak ‘Kişiye özel hizmet ve ürün’ hizmeti verilebilecek. Engelli müşteriler için özel araçlar tahsis edilecek ve eğitimli satış danışmanları kendilerine birebir alışveriş hizmeti sunacak.

Ziyaretçi Yorumları