Esra Oflaz Güvenkaya Yaşam Yolculuğunu Kaleme Aldı
Esra Oflaz Güvenkaya Yaşam Yolculuğunu Kaleme Aldı

Esra Oflaz Güvenkaya Yaşam Yolculuğunu Kaleme Aldı! Başarılı iş insanı ve MCD Medya Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya’nın kendi yaşamını, yolculuk hikayesini anlattığı “Geçit: Hikayem ve Ötesi”  adlı ilk kitabını St. Regis’de düzenlenen seçkin davetlilerin katıldığı bir davetle tanıttı. Davete Emine Özilhan, İpek Özkan, Feryal Gülman, Siren Ertan Kayalar, Deniz Akkaya, Gül Gölge, Berrin Okçu, Berrin Zorlu, Nuray Fenercioğlu, İpek Obay, Şükran Güzeliş, Beyza Uyanoğlu gibi isimler katıldı.

Cemiyet ve sanat dünyasından önemli isimlerin katıldığı davette Demet Sabancı Çetindoğan davetin açılış konuşmasını yaptı. Ünlü sanatçı Nilgün Belgün’ün moderatörlüğünde gerçekleşen keyifli bir sohbetin ardından Esra Oflaz Güvenkaya davetliler için kitabını imzaladı. Satışından elde edilen gelirin Darüşşafaka Cemiyeti ve Yaratıcı Çocuklar Derneği’ne bağışlanacak olan kitabı Esra Oflaz Güvenkaya’dan imzalı olarak alan davetliler Güvenkaya’nın sosyal sorumluluk konusundaki hassasiyetinden memnun olduklarını belirttiler.

Esra Oflaz Güvenkaya Yaşam Yolculuğunu Kaleme Aldı! Esra Oflaz Güvenkaya, tanıttığı kitabında okuyucuları farklı yolculuklara çıkarıyor. Kitapta birebir anı veya yaşam öyküsü, kronolojik anlatımını içermiyor,  Güvenkaya kitapta yaşanmışlıklardan süzülüp gelen anlarının birer parodisini; daha da ileriye taşıyarak yaşananları ironik ve bir o kadar da sofistike şekilde, adeta bir aile rapsodisine neşter vurarak, hem kederli hem de sevinçli hatta öğretici bir üslupla kaleme alıyor.

“Geçit: Hikayem ve Ötesi”  adıyla Eksik Parça yayınevinden satışa sunulacak kitap okuyucunun içinde bazen bir burukluk bıraksa da; okuyucuyu çocukluktan genç kızlığa, oradan yetişkinliğe uzanan yaşam yolculuklarında bir varoluş öyküsüyle karşılaştırıyor.

Ziyaretçi Yorumları