babmagazine-golf-ile-hayata-bakis-acim-degisti

Babmagazine.com bu hafta otomotiv ve golf dünyasının önde gelen isimlerinden Ayhan Elmas’ın Elmas Otomotiv’deki ofisine konuk oldu. Erzincan Refahiyeli Ataerkil kalabalık Elmas ailesinin 7 evladından ortancası olarak başarıdan başarıya koşan Ayhan Elmas ile biraz otomotiv, birazda golf üzerine mini bir söyleşi gerçekleştirdik.

Sohbetimize sektöre merhaba dediğiniz günden başlayalım isterseniz?

Üniversite yıllarında ailemizin inşaat şirketi vardı, o yıllarda hem okul, hem de şirketimizde çeşitli dallarında sorumluluk üstlenmiştik. Üniversite bittikten sonra, uzun zamandır üzerinde fizibilite çalışmaları yaptığımız otomotiv sektöründe yer alacağımıza inandık ve kolları sıvayıp bu alan yerimizi aldık.  Uzun yıllar ailemizle el ele verip bu iki alanda da işimizi seviyeli bir şekilde sürdürdük.  O yıllarda oldukça yoğun çalışmalarımız içinde geçti büyüyen hizmet yelpazemiz içinde turizm içine de girmeye kadar verdi. Bu alanda da ciddi yatırımlar yaptık çok şükür… Biraz inşaat çalışmalarımıza ara versek te turizm ve otomotiv alanındaki çalışmalarımıza hız verip başarıdan başarıya koştuk. Zaten Otomotiv’de yıllar yılı İstanbul’un Avrupa yakasında sahibi olduğumuz Elmas Otomotiv ön plana çıkmış vaziyette, dinamik sektörde hizmet ve ticari alanda bağlarımız nedeniyle çok iyiyiz, satış servis komple hizmet vererek oldukça kalabalık bir aile olmanın gururunu yaşıyoruz.

Bunca yoğun koşturmanız arasında golf ile nasıl tanışmanız oldu?

Tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki golf hayatımda vazgeçilemez bir bölüm… Üniversite yıllarında başlayan ve son on yıla kadar sporun pek çok dalını amatör olarak yaptım.  Fitness’den, dalmaya, moto krosa kadar yapmadığım spor kalmadı. Bir gün golf ile tanıştım o gün bugün hayatım değişti. Çok da mutluyum tabi aile de. İki çocuklarım var onlarda başladı bu spora ikizlerimle bir aile olarak sahalardayız. Şimdi, Türkiye’mizin dünya standartlarındaki golf sahası Kemer Country Golf kulübüne üyesiyim, golf oynuyorum, aynı zamanda gençlerin büyük bir zevk ile Kemer Country Golf Kulübü’nün gençlerinin kaptanlığını yapıyorum. İstanbul’da alanında en kalabalık en çok gençleri olan kulübüz ve bizim gençler uluslar arası alanlarda çok güzel başarılar elde ediyorlar. Gençlerime güveniyorum gençler bizden her zaman bir iki adım öndeler. Gençler bu spora gönül verseler yapsalar hayatın her evresinde başarıyı yakalarlar. . Golfe zaman ayırmak olağan üstü güzel bir şey.  Her fırsatta çocuklarıma olduğu gibi çevremdeki hemen herkesin çocuklarına golfü sevdirmek ailecek burada vakit geçirmelerini sağlamak için uğraşıyorum.  Gençlerimize örnek olursak onlarda bizi örnek alırlar arkamızdan bu sporu yapmaya devam ederler.

Zaman zaman Kemer Country Golf sahamızda çeşitli etkinlikler turnuvalar düzenliyoruz, her turnuvaya gençlerimizi de dahil ediyoruz.. Onların katılımı ile etkinlikler çok güzel oluyor. En son olarak geride bıraktığımız 30 Ağustos da düzenlediğimiz turnuva ile da bunun en büyük göstergesiydi. Elimizden geldiğince Kemer Country’de bol turnuva düzenliyoruz. Çünkü daha çok sahayı sevsinler arkadaşlık ilişkisi gelişsin doğa ile barışık olsunlar bunlar hep iç içe..

 Son olarak golf sporu hayatınıza neler kattı?

Golf sporu benim hayatımda pek çok değiştirdi. Bir kere mutluluk bir kere neşe kattı.  Aileme etrafıma bakış açımı değiştirdi. Kemer Country Golf Üyesi olmaktan çok mutluyum, gençleri yönlendirmekten çok mutluyum. Eşe dosta herkese de tavsiye ediyorum öneriyorum içtenlikle.

Ziyaretçi Yorumları