Hanım Sultanlardan Şiddete Karşı Pupa Yelken
Hanım Sultanlardan Şiddete Karşı Pupa Yelken

Hanım Sultanlardan Şiddete Karşı Pupa Yelken! Göcek Yat Kulubü’nün hayata geçirdiği Kadınlar Günü Kupası Yelken Yarışları D-Resort Göcek ve D Marin Göcek’in ev sahipliğinde gerçekleşti.

“Şiddete Karşı Yelken Açıyoruz” sloganı ile kadınların seslerini duyurmayı amaçlayan Kadınlar Günü Kupası yelken yarışları bu yıl 7-8 Mart 2018 tarihleri arasında ilk kez düzenlendi ve kadınların sesi oldu.

Göcek Yat Kulübü, uluslararası çapta düzenlediği yelken yarışlarına bu yıl “Şiddete Karşı Yelken Açıyoruz” sloganı ile Kadınlar Günü Kupası’nı ekledi. Türkiye Yelken Federasyonu ulusal yarış programında da yer alan yarışlar, D-Resort Göcek ve D-Marin Göcek’in ev sahipliğinde 7-8 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi.

Yelken tutkunları bu kez 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde katıldıkları yarışla, anlamlı bir projeye de destek vermiş oldu. Proje, 2017 yılında 332 kadının şiddet görmesi, 409 kadının öldürülmesi, kadınların cinsiyet ayrımcılığına uğramaları, ihlal edilen kadın hakları konularına dikkat çekti. Maviye gönül verenlerin, kadınlara daha güzel bir gelecek sunmak için katıldığı yarışlarda tüm teknelerde mutlaka bir kadın yer aldı.

Kadınlar Günü Kupası yelken yarışları Fethiye Körfezi’nde, Göcek’in ilkbahar müjdecisi ılıman günleri ve keyifli batı rüzgarları eşliğinde 2 gün sürdü. Yarışlara 12 tekne ile 100’ü aşkın yelkenci katıldı.

 

KADINLAR GÜNÜ KUPASI

OVERALL YARIŞ SONUÇLARI

IRC SINIFI
TEKNE ADI SAHIBI/KIRALAYAN Rank
HEY TEACHER HAZAL BALABAN 1st
MERSIN YELKEN AKADEMISI OYTUN CALISLAR 2nd
SOPRANO ELVIN ARIKAN 3rd
NIFKA MURAD YILMAZ 4th
PENOLA ALEXANDRA DEAN 5th
CHARTER / DESTEK SINIFI
TEKNE ADI SAHIBI/KIRALAYAN Rank
ALMINA NEVIN CIRAGAN 1st
NESLISU (*SPI) HALIT ÖZBEKLI 2nd
N2 D-MARİN GÖCEK EKİBİ 3rd
LOKI SIBEL TUNCAY 4th
MELISA SEMA SIMSEK 5th
BORINA KADRIYE OZTURK 6th

 

D-Resort Göcek Hakkında

Hanım Sultanlardan Şiddete Karşı Pupa Yelken! D-Resort Göcek, yemyeşil bahçeleri, gurme restoranları, barları, D-SPA’sı, D-Gym spor merkezi, toplantı salonlarıyla butik otel anlayışını farklı bir boyutta misafirlerine sunuyor.

Modern Akdeniz stiliyle tasarlanan D-Resort Göcek, konforlu odalarının yanı sıra bölgede özel plaja sahip tek otel. Otelin en önemli özelliklerinden birisi de Dalaman Havaalanı’na sadece 20 dakika uzaklıkta bulunması. Butik tatil anlayışı çerçevesinde konuklarına keyifli zaman geçirmeleri için ayrıcalıklı hizmet sunan D-Resort Göcek’te, otelin bisikletini alıp kasabada dolaşma, yürüyüşe çıkma ya da eşsiz Göcek koylarının keyfini otele ait lüks tekneyle çıkarma şansınız yer alıyor.

D-Resort Göcek, Dalaman Uluslararası Havaalanına 25 km, Bodrum Uluslararası Havaalanına 175 km,  Marmaris şehir merkezine ise 124 km uzaklıkta bulunuyor. D-Resot Göcek’te standart, superior ve deluxe oda seçenekleriyle toplam 103 oda bulunmaktadır.

D-Marin Hakkında

Hanım Sultanlardan Şiddete Karşı Pupa Yelken! Doğuş Grubu bünyesinde hizmet veren D-Marin, bu sektörde standartları belirleyen marka yaratmak amacıyla kurulmuştur.

D-Marin; İyon, Ege ve Adriyatik denizlerindeki benzersiz 11 marinasıyla, Doğu Akdeniz Çanağı’ nın en büyük marina zincirlerinden biri olarak rekreasyonel yatçılığı teşvik etmekte, sunduğu altyapısıyla doğal su yollarına erişim sağlamakta ve ekonomik olarak da yerel istihdama ve büyümeye hizmet eden sürdürülebilir faaliyetler göstermektedir.

Grup, faaliyetlerine D-Marin Turgutreis ile 2003 yılında başlamış, 2009 yılında D-Marin Didim ve 2010 yılında da D-Marin Göcek ile Türkiye’deki marina ağını genişletmiştir.

D-Marin, 2009 yılında yurtdışına açılarak Šibenik’ te bulunan D-Marin Mandalina ile Hırvatistan’da faaliyetlerine başlamıştır. Nisan 2012’de Hırvatistan’ın en büyük marinası D-Marin Dalmacija ve butik marinası D-Marin Borik gruba dahil olmuştur.

D-Marin, Aralık 2012’de Lamda Development ile imzalamış olduğu ortaklık anlaşmasıyla, dünya standartlarında bir süperyat marinası olan Flisvos Marina’yı ve Kiriacoulis Mediterranean Cruises Shipping ile kurduğu ortaklık neticesinde, Yunanistan’da bulunan Gouvia, Lefkas ve Zea marinalarını bünyesine katmıştır.D-Marin, son olarak Ocak 2018’de imzalanan yönetim anlaşması ile Karadağ’daki Portonovi Marina yönetimini üstlenerek toplam bağlama kapasitesini 8.471’e çıkarmıştır.

Aralık 2015’te, MB’92 ile Barcelona’da yapılan ortaklık anlaşmasıyla yatçılık sektöründe, süperyatlara verdiği bakım ve onarım hizmeti ile faaliyet alanını genişletmiş, Nisan 2017’den itibaren, Fransa’daki 200 metre uzunluğundaki rıhtımı ile Blohm + Voss La Ciotat ve Ekim 2017’ den itibaren Compositeworks, süperyat bakım ve onarımında 25 yıllık tecrübe ve bilgiye sahip MB92 tarafından yönetilmeye başlanarak D-Marin ailesine katılmıştır.

Ziyaretçi Yorumları