Hayatımızın Meyvelerini Topluyoruz
Deniz Kurbanzade

“Hayatımızın Meyvelerini Topluyoruz” Hayatımdaki bütün güzel şeyleri yaşayabildiğim 2014, benim için önemli ve güzel bir yıldı… Bu güzellikler içinde tüm isteklerimi gerçekleştirebildim diyebilirim. 2014’te kitabım çıktı, bu bana çok büyük moral oldu. İnanılmaz güzel geri dönüşler aldım.

Bu arada, kendi çocuklarım gibi gördüğüm güzel kızımın oğulları büyüdüler. Onlar her zaman için benim çocuklarım; bir anne olarak, anneanne olarak gurur duyuyorum. Onların kanatlarımın altında olması bana tarifsiz mutluluk veriyor. Torunlarımızın bize yardımcı olacak kadar büyümeleri bizi gururlandırıyor, eşim Firuz ve ben hayatımızın meyvelerini topladığımızı görüyoruz.

Bu güzellikler arasında bir fırsat bulup kendimde değişiklikler yapmaya vaktim oldu. Kilolarımdan şikâyetçi değildim ama özel bir diyet yaparak daha doğrusu çok az yiyerek kilo verdim, bu arada sporumu hiç ihmal etmedim. Zaten sporcu bir ailenin, yüzücü bir kızı olarak sağlıklı bir şekilde şimdi 2015’i karşılamaya hazırlanıyoruz. 2015 senesinin yine aynı mutluluk ve heyecan içinde geçeceğine inanıyorum. Tüm bu güzellikler içinde bir kitap daha yazmanın sevinci var. Şimdiden çok büyük ses getireceğine inanıyorum. Biliyorsunuz bu beşinci kitabım olacak. Kendim şahit olduğum hadiseleri kitabımda yansıttım.

“Hayatımızın Meyvelerini Topluyoruz” Bu arada belki yurdumuzda bilmiyorum ama bir ilk olabilir. Şöyle ki kızım Volga 16 yaşındayken bir şiir kitabı yazmıştı. Şimdi Yeditepe Üniversitesi İngilizce Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim görevlisi… O da kitabını yayına hazır hale getirdi. O da ilginç bir konu üzerinde duruyor, 20. Yüzyıl başlarında Paris’te kesişen Rus, Türk ve Amerikalı insanların hayatlarını anlatıyor. Bunun için ikimiz aynı anda, bir tanıtım ile kitapseverlerin ve dostlarının huzuruna çıkmak istiyoruz.
Şimdiden herkese mutlu bir yıl diliyoruz…

Ziyaretçi Yorumları