Lord Michel Andres-Cavendish’in Romantik Kitabı İstanbul’da…
Lord Michel Andres-Cavendish’in Romantik Kitabı İstanbul’da…

Lord Michel Andres-Cavendish’in Romantik Kitabı İstanbul’da! Avrupa’nın önde gelen yazarlarından Lord Michel Anders Cavendish, Almanya’da yayınlanan son romanı “Etoile– Stern der Liebe”in* tanıtımı için İstanbul’a geldi.

Bir bölümü Pera Palas Otelinde ve Halas yatında geçen romantik bir öyküyü anlatan romanın lansmanı  Demet Sabancı Çetindoğan ve Lord Michel Anders-Cavendish’in yakın dostu Çiğdem Simavi’nin ev sahipliğinde kültür-sanat, iş ve cemiyet dünyasından Prof.Dr. Neşe Kavak, Nil-Oktay Duran, Ebru sanver, Buket Taşdelen, Zeynep Germen, Şükran Güzeliş, Sema Basa, gibi isimlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Aşk, ihtişam ve entrikaların romantizminin oluşturduğu romanın hikayesi yüzyılımızın başlarında geçiyor. Sevgi dolu, ihtişamlı ama aynı zamanda, hayatta olduğu gibi entrikalı; hikaye 18 yaşında, ebeveynleri Alfa ve Franes Orenis ile Atina’ya yakın, deniz kenarı olan Vouliagmeni’de yaşayan, güzel, Yunan kız Etoile Orenis’in etrafında geçiyor. Yıllık yaz gezileri olan gemi seyahatinde, Cyclades Adaları etrafını saran Ege Denizi’nde, Etoile genç Türk Varisi Zoulis Kurti’ye (33 yaşında) deliler gibi aşık olur. Her yıl Ağustos ayında Etoile’in ebeveynleri Alfa ve Frances Orenis, görkemli yatları Eoli’ye uluslararası yüksek sosyetenin seçkin ve şık üyelerini davet ederler.

Paris’te, Londra’da, New York’ta, Venedik’te, Atina, Vouliagmeni’de, Paros Adaları ve özellikle İstanbul’da, bu iki aşık, aşklarını kahkahalar, şefkat, gözyaşları ve ıstıraplar içinde tam olarak yaşarlar. Boğaz’ın Asya kıyısındaki Beylerbeyi Sarayı’ndaki büyük balo aşık çiftin ebeveynlerinin acı aşağılamalarını tetikler, din farkı ve American Sun Life Süpermarketleri zincirinin sahibi, güçlü Kurti Holding’i, güçlü Sun Life Concern ile birleştirmek için, çirkin kızı Killy’yi (28 yaşında) Zoulis Kurti ile evlendirmek isteyen Sunny Hearsham’ın entrikalarını ortaya çıkartır.

Bu romanın karakterleri, gerçek uluslararası ünlülerle tanışıp, gerçekte var olan ünlü otellerde kalıp, dünya etrafındaki harika restoranlarda yemek yiyorlar.

Fransa’da “Ligue Universelle du Bien Public” tarafından iyi niyet elçisi seçilerek “Meilleur Serviteur de l’Humanité” altın madalyasına layık görülen Lord Michel Anders Cavendish, İstanbul’da tekrar en çok etkilendiği mekanda olmaktan dolayı büyük heyecan duyduğunu ve kitabına olan ilgiye çok memnun olduğunu iletti.

Lord Michel Andres-Cavendish’in Romantik Kitabı İstanbul’da! Lord Michel Anders-Cavendish,Fransa ile Almanya arasında yaşamaktadır. İsviçre’de büyüdü, İngiltere ve Fransa’da edebiyat, morfoloji ve ticari sanat okudu. Gazetecilik kariyerine Paris’te moda alanında yazdığı Süddeutsche Zeitung’da başladı. Allgemeine Verlagsanstalt için üç dilli lüks dergileri “Plaza Athénée Style” ve “Traveler Style International”ı baş editör olarak yarattı. Bunu uluslararası dergi ve dergilere yapılan raporlar ve katkılar takip etti.

Lord, Uluslararası Sanat ve Kültür Gençlik Komitesinin Danışmanı olarak, Çin ile Fransa arasındaki genç yetenekler için eğitim fırsatları sunmaktadır. Özel sosyal taahhüdü kansere karşı mücadeledir. Avrupa’nın Paris’teki Versailles Sarayı’ndaki en büyük bağışlı galası olan “Institut International de Cancérologie de Paris” ve Anders-Cavendish, “Charte de Paris contre le Cancer”ın (Kansere Karşı Charter) uluslararası elçisidir. Yunanistan’da Dayanışma Kupası’nda Elpida Mükemmellik Ödülü’nü aldı.

Ziyaretçi Yorumları