Mevlüt Akyıldızın Casanovanın Gönül Defteri

Mevlüt Akyıldızın Casanovanın Gönül Defteri! Doğaya, doğala, yerel artizanal dokunuşlara saygılı bohem resort otel Club Marvy’de yer alan, sanat yönetimini Ferhan İstanbullu ve Döne Otyam’ın gerçekleştirdiği Atelier Marvy, 18 Mayıs – 24 Haziran 2018 tarihleri arasında Mevlut Akyıldız’ın “Casanova’nın Gönül Defteri’’ isimli solo sergisine ev sahipliği yapıyor.

İzmir’e 40 dakika mesafedeki Kesre Koyu’nda yer alan, “barefoot luxury” kavramını benimsemiş, Türkiye’nin ilk şık bohem resort seyahat destinasyonu Club Marvy’ye ruhunu veren en önemli köşelerden biri; Atelier Marvy. Atelier Marvy, 2017 yılında ağırladığı değerli isimler ve sergilerden sonra, 2018 yazında da konuklarını çok değerli sanatçıların sanatsal üretimleriyle buluşturmaya devam ediyor. Sezonun ilk sergisi ise 18 Mayıs Cuma günü, Mevlut Akyıldız’ın “Casanova’nın Gönül Defteri’’ ile açıldı ve 1956 Ankara doğumlu ressam Mevlut Akyıldız’ın sanat yaşamında önemli bir yer tutan camaltı eserleri izleyici ile buluştu.

Tarihin kaydettiği en bilinen uluslararası çapkın Casanova’nın, bizim coğrafyamız ve kültürümüzdeki halleri ve göz koydukları cins-i latifelere davranışları, Mevlut Akyıldız’ın boyadığı, güleriz ağlanacak halimize misali komik ve eğlenceli camaltı resimlerinde ve kağıt üzerine karışık teknik çalışmalarındaki eğlenceli bir hikaye olarak karşımıza çıkıyor. “Casanova’nın Gönül Defteri”nde ressam, ‘’Casanova Kazım’’ın ilan-ı aşk trafiği içinde gönlünü kaptırdığı, abayı yaktığı kadınlara dökmüş olduğu diller, her resmin katman katman anlattığı hikayelerin arasında hoş bir yolculuğa çıkarıyor izleyenleri. ‘’Casanova’nın Gönül Defteri’’ Sergisi’nde, Mevlut Akyıldız’ın Atelier Marvy için özel olarak ürettiği çalışmalar ise ilk defa izleyici ile buluşuyor.

Mevlüt Akyıldızın Casanovanın Gönül Defteri! Sezonun ilk sergi daveti, kültür ve sanata duyarlı iş ve televizyon dünyasının tanınmış isimlerini ve koleksiyonerlerden oluşan seçkin bir kitleyi bir araya getirdi. Sergi açılışı, Aslı Öymen, Ayten Alpün-Tamer Yılmaz, Ayşegül Sönmez, Cristina Bowerman (Roma’da yer alan Michelin yıldızlı Glass Hostaria Restaurantı’nın sahibi İtalyan şef), Dilek Hanif, Erkal Aksoy, Fahrettin Aykut, Gülin-Emre Dökmeci, Mirgün Cabas, Meltem Cumbul, Şemsa Denizsel, Yasemin-Kaan Asena ve Zülfikar Bekar gibi Marvy dostlarının katılımları ile gerçekleşti.

Ziyaretçi Yorumları