Çağdaş Sanat Tutkunları Contemporary İstanbul’da Buluştu
Ali Güreli ve arkadaşları sanatseverler dostlarını kusursuzca ağırladılar

Çağdaş Sanat Tutkunları Contemporary İstanbul’da Buluştu! Her yıl Eylül ayının başında sanat dünyasında merakla beklenen Türkiye ve dünya çağdaş sanatının en iyi örneklerinin bir araya geldiği Contemporaray İstanbul dün akşam özel tanıtım daveti ile açıldı.

Akbank sponsorluğunda Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde 14. kez kapıların açan Contemporary İstanbul’a bu yıl 23 ülkeden 74 galeri 510 sanatçı ve 1400 üzerinde çağdaş sanat eseri sanatsever misafirleriyle buluştu. Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Ali Güreli ve Prof. Hasan Bülent Kahraman’ın ev sahipliğinde kapılarını açan özel davette her yıl daha da büyüyen sanat sahnesinde iş, sanat ve cemiyet hayatının pek çok seçkin ismi bir araya geldi.

Çağdaş Sanat Tutkunları Contemporary İstanbul’da Buluştu! Aralarında Ayşegül-Ömer Dinçkök, Serdar Bilgili, Turgut Yılmaz, Emin Hitay, Levent Kızıl, Süleyman Orakçıoğlu, Pınar Sabancı, Belkıs Aksoy, Aylin-Özcan Tahincioğlu ve Leyla Alaton gibi pek çok tanınmış ismin bir araya geldiği etkinliğin güzelliği sanırız uzun süre unutulmaz. İki kata yayılan görkemli stantlarıyla Contemporary İstanbul’a gelenler galeri sahipleri bol bol sohbet edip, sanatçıların eserleri hakkında bilgi alıp esreleri yakından inceleme fırsatı buldular. Görkemli bir kalabalığın yer aldığı sanat fuarında Milliyet Sanat Dergisi’nın standında sanatçı ve sanatseverlerin buluşma noktası oldu. 15 Eylül Pazar akşamı sona erecek sanat fuarının dijital iletişim sponsorluğunun üstlenen Vodafone Red’de dünyaca ünlü sanatçı ve mimar Güvenç Özel’in fuarda ilk kez sergilenecek ‘derin şehir’ isimli esirin tanıtıldı.

Ziyaretçi Yorumları