Fazıl Say Beş Kez Bis Yaptı
Fazıl Say

Fazıl Say Beş Kez Bis Yaptı! Doğuş Grubu’nun kurucu destekçisi olduğu, sanatsal programlama ve planlamasını Pozitif’in üstlendiği Bodrum Müzik Festivali,klasik müziği odağına alan etkinliklerle devam ediyor.

Festivalin dördüncü gününde katılımcılar sabahın ilk ışıklarını Şevket Sabancı Parkı’nda Nil Kocamangil’in konseriyle karşıladı.

TED Bodrum Koleji’nde “İçimdeki Çocuk” dans-ritim atölyesi ile minik katılımcılar Schumann, Debussy ve Tchaikovsky gibi bestecilerin çocuklar için yazdıkları eserleri dinledi.

Kitchenette Palmarina, Bodrum’da gerçekleşen “Müzikli Sofralar” etkinliğinde Şef Hazer Amani’nin Bodrum’un yerel tatları ile hazırladığı özel reçeteler tadıldı.

Festival, Jehan Barbur’un Müzik ve Edebiyat söyleşisi ve sanatçının mini performansıyla devam ederkenAmfi Tiyatro D-Marin Turgutreis’te gerçekleşen Leszek Mozdzer ile Gün Batımı Konseri de festival takipçileri tarafından büyük ilgi gördü.

Fazıl Say ve Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası Sahnede

Fazıl Say Beş Kez Bis Yaptı! Seksen yıllık geleneğiyle Valery Platonov şefliğindeki Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası, Alman romantik bestecisi J. Brahms’ın 2. No.’lu Senfonisi’ni seslendirdi. Konserin ikinci yarısında ise dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası eşliğinde Beethoven 5 No.’lu Piyano Konçertosu’nu yorumladı.

Fazıl Say Beş Kez Bis Yaptı

Konser bitiminde seyircinin coşkulu alkışları üzerine beş kez bis yapan Fazıl Say, repertuvarındaki “İstanbul’da Bir Kış Sabahı” (Sait Faik) gibi eserlerini seslendirdi.

Ziyaretçi Yorumları